Místo, kde serodí preciznost

Místo, kde se
rodí preciznost

Nabízíme bohatou historii a precizní strojírenskou výrobu

Myš Šipky

O nás

Jsme ZAMET. 100% česká rodinná společnost, která se zaměřuje na vysoce precizní a specializovanou strojírenskou výrobu. Jsme tady přes čtvrt století a za tu dobu jsme zvládli překonat celou řadu překážek a výzev. Od našeho vzniku se zaměřujeme především na komplikované strojírenské projekty, ale máme i vlastní výrobní program upínací techniky. Umíme si poradit i se zdánlivě neřešitelným problémem.

Složité, těžce řešitelné projekty a výzvy mají u nás zelenou. Naše tradice a zkušenosti mluví za sebe. Vysoce precizní a specializovaná strojírenská výroba je oblastí, ve které se celá značka ZAMET cítí nejlépe. Veškeré zkušenosti a znalosti překlápíme do úspěšných realizací, které očekávají naši zákazníci. Děláme svět pracovních strojů pohodlnější a efektivnější díky komponentům, které u nás vznikají.

Hlavním cílem je neustále upevňovat a rozšiřovat postavení naší společnosti ve střední Evropě, pronikat do nejnáročnějších odvětví strojírenského průmyslu a nadále pokračovat ve strategii naší společnosti, tj. zajišťovat pro naše odběratele dodávky technologicky nejnáročnější výroby dle jejich požadavků, kde můžeme v plné míře  uplatnit    spojení  vysoce  špičkové  technologie  se  zručností a strojírenským umem našich zaměstnanců.

Historie a vývoj společnosti

Historie společnosti spadá do devadesátých let, kdy postupně společnost prošla  několika organizačními a majetkovými změnami a současnou podobu má od roku 2001. Svou činnost zahájila s cca 15-ti zaměstnanci bez vlastního majetku. V současné době společnost působí ve dvou provozovnách v Novém Hrozenkově a další provozovny se nachází v Halenkově a Huslenkách. Značka ZAMET je zároveň významným regionálním zaměstnavatelem a dává práci téměř 400 zaměstnancům.

Má také svůj vlastní výrobní program upínací techniky, který kromě vlastního prodeje umožňuje flexibilitu a rychlost v oblasti vlastní technologické přípravy výroby náročných dílů, která umožňuje výrobu přípravků pro její hladký průběh. Strategie společnosti je založena na dobré úrovni dlouhodobé spolupráce s několika předními obchodními partnery v tuzemsku i zahraničí. Dlouhodobým cílem společnosti je vybudovat silný a především stabilní podnik, udržet a rozšířit své působení na tuzemských i zahraničních trzích a především upevňovat svou pozici na mezinárodní úrovni. Naší devizou je moderní a široké spektrum výrobních technologií, které umožňují zajištění kompletní dodávky jednoduchých dílů až po ty složité, svařované a obráběné konstrukční celky, včetně jejich povrchové úpravy a montáže.

Naše významné milníky:

 • 1994 - 2000
  Naše počátky

  Období mezi lety 1994 a 2000 můžeme charakterizovat jako počátek rozvoje rodinných podnikatelských aktivit zaměřených na přesnou strojírenskou výrobu, což vedlo ke vzniku společnosti, která kombinovala obchodní a výrobní činnosti.

 • 2001
  Základy značky ZAMET

  V tomto roce byly položeny stabilní základy značky ZAMET. Původně začala s pouhými 15 zaměstnanci a bez vlastního majetku, ale disponovala cennými kontakty a dobrou pověstí vybudovanou v předchozím období.

 • 2002 - 2007
  Investice

  Díky úspěchům na trhu a spolupráci s významnými obchodními partnery jsme průběžně investovali do rozšíření výrobních kapacit a technologií, jež výrazně zvýšily efektivitu výrobních procesů. Díky těmto inovacím jsme se stali atraktivním partnerem pro své odběratele.

 • 2008 - 2010
  Poklesy a vzestupy

  Období hospodářské krize značka ZAMET překonala díky houževnatosti vlastních zaměstnanců, kvalitní produkci a díky investicím do technologické infrastruktury a moderním technologiím.

 • 2015
  Zaměstnanci

  V únoru roku 2015 jsme pokořili hranici 250 zaměstnanců a stala se z nás co do počtu zaměstnanců velká organizace.

 • 2022
  Nový informační systém

  Investujeme do efektního systému řízení - IS Karat, který nám umožní koordinovat vnitřní procesy a systémy od přijetí objednávky až po její expedici. Jednalo se o strategický tah, který posílil konkurenceschopnost naší společnosti a přinesl mnoho výhod do jejího každodenního provozu.

Certifikáty

Naši vysoce specializovanou a precizní strojírenskou výrobu podtrhují získané certifkáty. Tyto dokumenty jasně deklarují naši jakost a filosofii nejen v procesu výroby, ale i systému řízení.

Jsme držiteli těchto certifikátů:

ISO 9001:2015 - Systém řízení kvality (QMS)
ISO 14001:2015 - Systém enviromentálního managementu (EMS)
ISO 45001:2018 - Systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP)
ISO 50001:2018 - Energetický management
EN ISO 3834-2:2005 - Management svařování
DIN EN 15085-2 CL1 - Svařování železničních kolejových vozidel a jejich částí
EN 1090-1:2009 + A1:2011 EXC3 - Způsob posuzování shody ocelových a hliníkových konstrukcí

Certifikáty zaměstnanců kvality:

NDT - nedestruktivní zkoušení
NDT VT- vizuální zkouška svarů
NDT MT- magnetická zkouška svarů
NDT PT- kapilární zkouška svarů
NDT UT- ultrazvuková zkouška svarů

Udržitelnost a ekologie

ZAMET je 100% česká firma, která pečuje nejen o své zaměstnance, ale zároveň je odpovědnou společností v oblasti enviromentálních dopadů na životní prostředí. Investujeme do moderních výrobních postupů a technologií, které minimalizují negativní dopady na životní prostředí. Tím snižujeme spotřebu energie a surovin, což přispívá k nižší produkci odpadu. Sledujeme trendy v oblasti ekologie a tyto trendy se snažíme aplikovat do vnitrofiremních procesů ve výrobě a vývoji. Slovo udržitelnost je pro nás závazkem a nikoliv jen prázdnou frází.

V rámci vnitrofiremních opatření integrujeme ekologii a udržitelnost do svých operací. Tento proces řízení přispívá nejen ke zlepšení životního prostředí, ale buduje pověst vysoce odpovědné společnosti. Tento faktor sekundárně ovlivňuje naše zákazníky, kteří očekávají vysoký důraz na tyto hodnoty.

V dnešní době jsou ekologicky orientovaná témata, která jsou často označována jako „zelená“, nedílnou součástí moderního podnikání. Pro nás v Zametu představuje ochrana životního prostředí a dopad na ekologii nejen v místech, kde naše společnost podniká automatickou a nedílnou část našich aktivit již od samého začátku.

Naši zaměstnanci

Naši zaměstnanci a spolupracovníci jsou tím nejdůležitějším know-how, které můžeme všem stávajícím, ale i potenciálním zákazníkům nabídnout. Lidé, kteří jsou součástí 100% české značky ZAMET jsou nejen hlavním kapitálem společnosti, ale taky základním stavebním úspěchem na cestě za prací, která pomáhá zlepšovat technické možnosti pracovních, mechanizačních, stavebních a zemědělských strojů.

Budoucnost tkví v lidech, kteří budou dál psát příběh společnosti ZAMET a budou se tak svou produktivitou podílet na výrobě a vývojí dílů a komponentů pro stroje, které umožní nejefektivnější práci ve vybraných oblastech pracovní činnosti. 

Ke stažení

Organizační struktura Organizační struktura
Politika jakosti Politika jakosti

Napište nám

times
Logo ZAMET times

Máme nový stroj!

🔊 Investovali jsme do nového stroje. 

BRUSKA CNC S41 - univerzální bruska na kulato. Disponuje délkou mezi hroty 1000/1600mm a výškou hrotů 225/275mm. na stroji je možné brousit obrobky do váhy 250 kg.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.