nákupní košík

celková hodnota:
0 Kč bez DPH

 

Lakovna

PRÁŠKOVÁ LAKOVNA

V polovině roku 2007 jsme vybudovali v naší provozovně na Halenkově práškovou lakovnu. Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami. Součástí přípravy materiálu před nanášením práškových barev je důkladné odmaštění povrchu materiálu, kterou provádíme v odmašťovacím zařízení W2005.3. K odmašťování používáme vodní roztok s přísadou přípravku DURIDINE 3803 it, zahřátý na teplotu 50-55 °C. Odmašťovací přípravek zároveň vytváří na povrchu ochrannou vrstvu, složenou z fosforečnanu železnatých o tloušťce několika desetin mikronu. Fosfátová vrstva je pevně zakotvená v povrchu materiálu a významně zlepšuje přilnavost laku. Po ukončeném odmašťování se provádí dvojitý oplach studenou vodou s následným sušením povrchu materiálu.

 

Dnes se prakticky veškeré práškové nátěrové hmoty nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Dochází k tomu, že částice prášku se elektricky nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn.Výsledná elektrostatická přitažlivá síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku na předmětu, udrží suchý prášek na místě, dokud se ve vypalovací peci při 180 C neroztaví a nepřilne k povrchu. Disponujeme 3x nanášecí kabinou MAJKA 1629 (1820 x 1960 x 1400mm - šířka x výška x hloubka) a 2x vypalovací pecí H+V Grygov.

 

K "nabití" prášku využíváme dva základní způsoby:

1. elektrostatickým nabíjením

2. tribostatickým (kinetickým) nabíjením

 

MOKRÁ LAKOVNA

.

.

.

 

V případě jiných požadavků zákazníka zajištujeme povrchovou úpravu a to:

» kataforézním lakováním

» černěním

» galvanickým pokovením

» tepelnými úpravami

» žárovým zinkováním

 

 

 

Fotogalerie

 
Lakování
Lakování
Lakovna
Odmašťovací zařízení
Sklad
Výrobek
Výrobek s průvodkou
Výrobky
Výrobky
 

© Copyright 2011 ZAMET, spol. s r.o.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu ZAMET, spol. s r.o. zakázáno.

 
Obchodní podmínky |  Další odkazy